Музей школи/Files/images/_DSC0013_новый размер.jpg

Довгий час західноукраїнські землі були під владою Польщі. Польський уряд не надто турбувався про освіту українців. А через нестачу вчителів навчанням дітей займалися священики./Files/images/_DSC0016_новый размер.jpg І тому, як правило, школи будувалися біля церкви. Не стала винятком і Старокосівська школа, яка вперше згадується в грекокатолицькому шематизмі 1782 року./Files/images/_DSC0018_новый размер.jpg
Ймовірно вона знаходилася біля резиденції священика і є найвідомішою документально підтвердженою школою краю.
Кожна школа має свою історію, свій неповторний літопис. Сталося так, що літопис нашої школи загубився у вирі життя. Тому було вирішено відновити історію школи та оформити музей.
/Files/images/DSC_0011_новый размер.jpg
З 2012 року в школі оформлено "Музей школи"в якому зібрані всі можливі матеріали:
- стенди з історією школи;
- стенди з фотографіями випускників;
- стенди з фотографіями шкільного життя радянської доби;
- грамоти, табелі, підручники;
- стенд "Директори школи".

Першим управителем школи був Іван Думін, але на жаль, про нього не збереглося жодних відомостей окрім могили на сільському цвинтарі біля школи.
/Files/images/_DSC0015_новый размер.jpg
З 1927 року по 1939 рік управителем школи був Сальваровський Антін Іванович, якого за радянської влади було ув'язнено по тюрмах, але сім'я не знала де саме. /Files/images/DSC_0005_новый размер.jpg Відомо лише, що був похований в Києві в тюремній ямі, де сидів, але потім ті поховання були розрівняні бульдозерами і на тому місці зроблено парк культури. Його сини живуть в м. Шпола Черкаської області (Сальваровський Роман Антонович) і м.Полтава (Сальваровський Ярослав Іванович). Великою проблемою в дослідженні стають документальні дані, адже колись вони зберігалися в архівах церкви, а сама церква в с.Старий Косів горіла двічі і документи були втрачені.
/Files/images/_DSC0017_новый размер.jpg Ми будемо вдячні всім, хто відгукнеться - вчителям, які працювали, випускникам, які закінчили Старокосівську школу, всім-всім, хто якось причетний до нашої "альма-матері" за надані історичні документальні відомості про життя школи.

Чекаємо в гості!!!!

Кiлькiсть переглядiв: 791

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.